Řecko

Rychlé vyhledávání
icoKal
icoKal
Pouze Last Minute

Informace   


Hlavní město: Atény
Rozloha: 131 940 km2
Počet obyvatel: 11 283 293
Nejvyšší bod: Mytikas (2 917 m n.m.)
Úřední jazyk: řečtina
Měna: euro (EUR)
Časový posun: +1 hodina.

ŘECKO naleznete na jihovýchodě Evropy na jižním výběžku Balkánského poloostrova. Zahrnuje pevninskou část a v moři Jónském, Středozemním a Egejském několik velkých ostrovů a velké množství ostrůvků menších.
Hlavním městem Řecka jsou Athény, spolu s Pireem a předměstími má 3.764.000 obyvatel. Řecko je zemí s bohatou a dlouhou historií, ukrývající tajemství lidské moudrosti a krásy, je spojeno s mnoha mytologickými bájemi a mýty a představuje kolébku západní kultury. Rozmanitá krajina, v níž horské masívy s dravými řekami přechází v pobřeží s nádhernými plážemi a třpytícím se mořem, vás okouzlí stejně jako upřímnost a pohostinnost místních obyvatel. Oblíbenou destinací je tato země díky příjemně teplému středomořskému klimatu, které je stabilní od května až do konce října. Denní teploty se v tomto období pohybují v rozmezí 25 a 35°C, teplota moře od 20 do 25°C. Pláže zde naleznete jak klidné a takřka opuštěné, tak i plné nejrůznějších atrakcí, písečné, oblázkové a skalnaté. Na většině pláží lze provozovat prakticky všechny sporty (potápění, surfování, vodní lyžování, plachtění, vodní šlapadla, paragliding, parasailing). Většina letovisek nabízí vycházky a výlety do překrásného okolí.
Časový posun + 1 hodina.

ŘECKÉ OSTROVY
Legenda praví, že když Bůh dokončil stvoření Země, jaksi nedopatřením mu zůstala stranou hromada kamenů a kamínků, skal a oblázků. Moc se nerozpakoval a celou tu hromadu hodil za sebe do moře. A tak, podle této půvabné legendy, vznikly řecké ostrovy. Je jich asi dva tisíce, z toho však jen necelých 200 je obydlených. Už ve starověku byly rozlišovány do čtyř souostroví: Kyklady (12 velkých a asi 200 malých ostrovů v Egejském moři, seřazených v kruhu, řecky "kyklos", kolem ostrova Delos). Sporady (ty ostatní, tedy roztroušené, řecky "sporades"; podle polohy se dělily na severní a jižní). Jižní Sporady se dnes nazývají Dodekanésy ("Dvanáctiostroví", podle dvanácti větších ostrovů, které se z více důvodů rozhodly čelit osudu společně). Jónské ostrovy se nacházejí u západního řeckého pobřeží, nejznámější z nich jsou Korfu a Lefkada. "Velké" ostrovy, které nepatří do žádné skupiny, jsou například Evia nebo Kréta. Tři ostrovy představují "spící sopky": Milos, Santorini (Théra) a Nissiros.

LETECKÁ DOPRAVA DO ŘECKA
Letecká přeprava je zajišťována leteckou společností SMART WINGS (Korfu, Rhodos). Cestující musí být připraveni k nástupu letu nejméně 2 hodiny před odletem. Let z Prahy na Rhodos trvá necelé 3 hodiny, na Korfu trvá něco málo přes 2 hodiny. Všechny lety jsou prováděny bez mezipřistání. Na základě mezinárodních předpisů a úmluv běžných v letecké přepravě si letecká společnost vyhrazuje právo bez předchozího upozornění změnit typ letadla, čas odletu, letový plán nebo se dát zastoupit jiným dopravcem. Uvedené změny nezakládají zákazníkovi právo na odstoupení od smlouvy. Přesné časy odletů a příletů budou uvedeny v pokynech k odletu.

DÉLKA ZÁJEZDU
Do celkového počtu dní jsou zahrnuty i dny určené na přepravu. U leteckých zájezdů je část prvního a posledního dne vyhrazena také k zajištění letecké přepravy, čekání na odbavení v letištní hale, transferů z letiště do místa pobytu a zpět a organizačním záležitostem souvisejícím s ubytováním. Je třeba vzít na vědomí, že v tomto smyslu nelze tyto dny považovat za dny plnohodnotného rekreačního pobytu a tudíž reklamovat případnou kompenzaci za zkrácení pobytu. 

POBYTOVÁ TAXA 
Od ledna 2018 zavedla řecká vláda pobytovou taxu, kterou hradí klient po příjezdu na recepci svého hotelu a to:

ubytovací kapacita kategorie 1*     0,50 € pokoj / noc
ubytovací kapacita kategorie 2*     0,50 € pokoj / noc
ubytovací kapacita kategorie 3*     1,50 € pokoj / noc
ubytovací kapacita kategorie 4*     3,00 € pokoj / noc
ubytovací kapacita kategorie 5*     4,50 € pokoj / noc

TRANSFERY NA LETIŠTĚ V MÍSTĚ POBYTU
Všechny transfery z letiště a na letiště v místě pobytu jsou vždy zahrnuty v ceně a bez příplatku.

CESTOVNÍ DOKLADY
Každý občan ČR může cestovat do Řecka na základě platného cestovního pasu nebo strojově čitelného občanského průkazu. Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu v Řecku. Prokázání peněžních prostředků pro pobyt není při vstupu do země od občanů EU vyžadováno.

VSTUPNÍ FORMULÁŘ
Každý cestující nezávisle na výchozí destinaci a státní příslušnosti musí nejpozději 24 hodin před vstupem na území Řecka vyplnit v angličtině a odeslat oficiální elektronický formulář (tzv. Passenger Locator Form - PLF), který je k dispozici na řecké vládní platformě https://travel.gov.gr., kde uvede všechny plánované pobyty, přesuny a kontakty v Řecku (včetně PSČ), jakož i kontaktní osobu pro případ onemocnění. Po vyhodnocení formuláře obdrží elektronicky individuální čárkový QR kód, kterým se musí (v elektronické nebo tištěné podobě) prokázat při nástupu na palubu letadla a při vstupu na území Řecka, a to jak letecky, tak trajektem či po silnici.

PLÁŽE
Ve všech řeckých letoviscích jsou pláže bezplatné. Platí se pouze za slunečníky a lehátka, zapůjčení však není povinné. Ceny se pohybují v rozmezí 4 - 5 Euro za lehátko. Je možné použití i vlastních slunečníků. Na všech plážích je za poplatek široká nabídka vodních sportů, k dispozici jsou plážové bary, kiosky, atd.

DELEGÁTI
Po dobu pobytu v Řecku vám budou ve stanovených dnech a hodinách ve vašem ubytovacím zařízení k dispozici česky mluvící delegáti cestovní kanceláře ANCORA nebo partnerské řecké cestovní kanceláře. Mimo návštěvní hodiny je v nutných případech budete moci kontaktovat telefonicky na čísle uvedeném na informační tabuli CK ANCORA, která je umístěna ve vašem ubytovacím zařízení. Na informačních tabulích cestovní  kanceláře budete rovněž průběžně seznamováni s programem a nabídkou služeb.

Video k destinaci:

Aktuální informace - ŘECKO
Informace Bulharsko 2021
Informace Itálie 2021

Spojte se s námi na sociálních sítíchFacebook Google Plus Twitter Skype

Pobytová místa

+420 583 550 370