Itálie

Rychlé vyhledávání
icoKal
icoKal
Pouze Last Minute

Informace


Hlavní město: Řím
Rozloha: 301 338 km²
Počet obyvatel: 59 433 744
Nejvyšší bod: hora Mont Blanc (4 748 m n.m.)
Úřední jazyk: italština
Měna: euro (EUR)
Časový posun: stejný jako v ČR
Délka dopravy: cca 12-18 hod.


ITÁLIE je klasickou evropskou zemí cestovního ruchu. Je rozčleněna do 104 provincií seskupených do 20 regionů. Na každém kroku Vás obklopuje historie; antický Řím a italská renesance zásadním způsobem ovlivnily evropskou civilizaci. A i současná Itálie ovlivňuje dnešní svět svojí osobitou kulturou, módou a životním stylem. Nalezneme zde četnou rozdílnost v reliéfu krajiny, rozmanitou faunu a flóru. Bělavé ledovce a zelená údolí přímo zvou k procházkám s překrásnými výhledy. Ze severu se Alpy pozvolna svažují do rozlehlé Pádské nížiny, přecházejí u Ligurského moře v Apeniny, které tvoří páteř Apeninského poloostrova. Směrem na jih je podnebí teplejší, obloha modřejší a lidé veselejší a přátelštější. V oblasti Jaderského moře se nachází vyhledávaná přímořská letoviska s nádhernými a rozlehlými plážemi, které se pozvolně svažují do moře. K Itálii patří i dva větší ostrovy - Sardinie, kamenitý ostrov žijící stále tradičním způsobem pastevců, a Sicílie, zvláštní mikrosvět zemité, neokázalé krásy italského venkova. Proslulostí mezi desítkami malých ostrovů a ostrůvků vynikají Ischia, Capri i rozlehlá skupina sopečných Liparských ostrovů s vulkanickými ostrůvky Lipary, Vulcano a Stromboli.
 

Na mapě si prohlédněte polohu našich letovisek v Itálii (pro zvětšení klikněte na obrázek).

AUTOBUSOVÁ DOPRAVA
Doprava do Bibione, Lignana, Caorle, Lido di Jesola, Rimini, Riccione, Cattoliky, San Benedetta, Villa Rosy a Tortoreta je zajišťována v několika trasách z celého území České republiky autobusy vybavenými klimatizací, WC, ledničkou, kávovarem a videem.
 

AUTOBUSOVÁ DOPRAVA DO ITÁLIE
Kyvadlová autobusová doprava je zajišťována v několika trasách z celého území ČR klimatizovanými autobusy vybavenými ledničkou, videem, kávovarem a Wc. Občerstvení – káva, čaj, nápoje za poplatek. Každý účastník má v autobuse předem přidělené místo dle zasedacího pořádku, se kterým bude seznámen při vstupu do autobusu.

S ohledem na zpřísněné evropské normy pro autobusovou dopravu, které určují kromě jiného maximální počet odjetých hodin pro řidiče v návaznosti na povinnou přestávku, si CK ANCORA vyhrazuje právo na změnu času odjezdu a také změnu trasy po území České republiky. Z některých měst může být řešena doprava svozem na hlavní nástupní místo. Tyto svozy budou řešeny osobním autem nebo mikrobusem, těchto případech je nutné počítat s možností jednoho přestupu. V případě menšího počtu účastníků než-li 7 z jednoho nástupního místa si CK ANCORA vyhrazuje právo trasu na území ČR přiměřeně upravit - klienty přesunout do jiného nejbližšího nástupního místa. Přesný čas odjezdu bude stanoven na jízdence, kterou obdržíte přibližně 7 dní před odjezdem. Z výše uvedených důvodů může být změněna trasa i zasedací pořádek při zpáteční cestě podle potřeb CK. Obsazována jsou všechna místa v autobuse včetně prostředního sedadla na „zadní pětce“.

Upozorňujeme naše klienty, že každý autobus nabírá klienty na trase postupně, takže např. klient z Liberce má samozřejmě oproti cestujícímu z Brna nevýhodu v délce trasy jak při cestě tam, tak při cestě zpět. Obdobně je tomu tak při výstupu nebo nástupu v jednotlivých pobytových místech při zpáteční cestě.

Všichni účastníci autobusové dopravy jsou povinni dbát pokynů řidičů nebo technických průvodců. Cestovní kancelář si vyhrazuje právo vyloučit ze zájezdu podnapilé osoby či osoby chovající se vulgárně vůči ostatním osobám, a to bez nároku na jakoukoli náhradu.

NÁSTUPNÍ MÍSTA DO BIBIONE, LIGNANA, CAORLE a LIDO DI JESOLA
Benešov, Brno, České Budějovice, Frýdek Místek, Hradec Králové, Hranice, Jablonec nad Nisou, Jihlava, Kladno, Liberec, Litomyšl, Litvínov, Louny, Mikulov, Mladá Boleslav, Mohelnice, Most, Nový Jičín, Olomouc, Ostrava, Pardubice, Písek, Plzeň, Praha, Prostějov, Přerov, Slaný, Svitavy, Šternberk, Šumperk, Tábor, Teplice, Uherské Hradiště, Uničov, Ústí nad Labem, Valašské Meziříčí, Vsetín, Vysoké Mýto, Zábřeh, Zlín.

NÁSTUPNÍ MÍSTA DO RIMINI, RICCIONE, CATTOLICY, SAN BENEDETTA, VILLA ROSY a TORTORETA
Benešov, Brno, České Budějovice, Dobříš, Frýdek Místek, Hradec Králové, Hranice, Humpolec, Chrudim, Jablonec nad Nisou, Jihlava, Kladno, Liberec, Litomyšl, Litvínov, Louny, Mikulov, Mladá Boleslav, Mohelnice, Most, Nový Jičín, Olomouc, Ostrava, Pardubice, Písek, Plzeň, Poděbrady, Praha, Prostějov, Přerov, Příbram, Rokycany, Slaný, Strážnice, Svitavy, Šumperk, Tábor, Teplice, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem, Veselí nad Moravou, Vysoké Mýto, Vyškov, Zábřeh, Zlín.

CENY AUTOBUSOVÉ DOPRAVY
Bibione, Lignano, Caorle,  Lido di Jesolo - 1.990 Kč
Rimini, Riccione, Cattolica  - 2.190 Kč 
San Benedetto, Villa Rosa, Tortoreto - 2.490 Kč

POZNÁMKA - důležité
Nástupní místo je zajištěno při minimálním počtu 7 a více klientů. V případě menšího počtu klientů než 7 osob lze klienty přesunout do jiného nástupního místa.

Jiná nástupní místa jsou možná jen po dohodě s cestovní kanceláří a za příplatek. Pro kolektivy nad 20 osob lze dohodnout nástupní místo z celého území ČR bez příplatku.

Cena autobusové dopravy zahrnuje
Dopravu tam i zpět klimatizovaným autobusem, pojištění CK pro případ úpadku, poplatky za využívání dálničních úseků v ČR, Rakousku a Itálii.

Z cen za autobusovou dopravu nelze uplatnit žádné slevy (např. za včasný nákup, atd).

 

UBYTOVÁNÍ 
Je zajištěno v hotelích nebo v plně vybavených a zařízených apartmánech. Apartmány mají vlastní sociální zařízení (umyvadlo, sprcha, WC), kuchyňskou linku s plynovým sporákem, ledničku, nádobí na vaření i stolování, balkon nebo terasu se zahradním nábytkem (stolek s židlemi). U většiny apartmánů je zajištěno místo na parkování osobního automobilu zdarma.

Apartmán typu MONO: Jeden obývací pokoj s maximálně 4 lůžky, kuchyňskou linkou, sociálním zařízením. Maximální obsazení 2, 3 nebo 4 osoby.
Apartmány typu BILO: Dvě dvoulůžkové ložnice (nebo jedna třílůžková a jedna dvoulůžková), obývací pokoj s kuchyňskou linkou a jednolůžkovým nebo rozkládacím gaučem, sociální zařízení. Max. obsazení 4, 5, 6 nebo 7 osob.
Apartmán typu TRILO: Jedna dvou nebo třílůžková ložnice, obývací pokoj s kuchyňskou linkou a jednolůžkovým nebo rozkládacím gaučem, sociální zařízení. Max. obsazení 3, 4 nebo 5 osob.
Apartmán typu QUADRILO: Tři dvoulůžkové ložnice, obývací pokoj s kuchyňskou linkou a jednolůžkovým nebo rozkládacím gaučem, sociální zařízení. Max. obsazení 4, 5, 6, 7 nebo 8 osob.


LOŽNÍ PRÁDLO
Pokud ložní prádlo není zahrnuto v ceně zájezdu, je možné používat vlastní nebo zapůjčit na místě v ceně 8 -15 EUR/os/týden.

ÚKLID
V apartmánových domech ( rezidencích ) úklid není zahrnut v ceně, účastníci si provádějí úklid sami. Možnost zajištění jednoho úklidu za cenu v rozmezí 30 - 50 EUR (úklid podlahy, koupelny a kuchyně). U některých apartmánových domů je povinný příplatek za závěrečný úklid, který se platí přímo na recepci (viz Ceník).


STRAVOVÁNÍ
Pokud není stravování zahrnuto v ceně zájezdu, je možné na místě zprostředkování obědů a večeří v místních restauracích. Cena za 1 menu se pohybuje v rozmezí od 10 do 15 €.

DÉLKA ZÁJEZDU
Do celkového počtu dní jsou zahrnuty i dny určené na přepravu. U autobusových zájezdů je první a poslední den (pátek a neděle) vyhrazen k zajištění autobusové přepravy, část soboty je poté vyhrazena organizačním záležitostem spojeným s ubytováním a případným střídáním turnusů. Je třeba vzít na vědomí, že v tomto smyslu nelze tyto dny považovat za dny plnohodnotného rekreačního pobytu a tudíž reklamovat případnou kompenzaci za zkrácení pobytu.

CESTOVNÍ DOKLADY
Občané České republiky potřebují k turistické cestě do Itálie platný občanský průkaz nebo cestovní pas.

MEZINÁRODNÍ ŘIDIČSKÝ PRŮKAZ
Oficiální stanovisko je, že pokud jedete do Itálie jako turisté, tak jej nepotřebujete, pouze v případě, že jedete pracovně, například jako řidič TIR apod. V každém případě je dobré ověřit si před odjezdem na dopravním inspektorátu jaká je aktuální praxe.

CENY POHONNÝCH HMOT
Z cenových důvodů doporučujeme pohonné hmoty natankovat před vjezdem na italské území. V loňském roce stál benzín v Itálii 1,084 až 1,106 €, nafta 0,884 až 0,891 €, všechny ceny jsou za litr. LPG dostanete za 0,50 €.

MĚNA
Měnovou jednotkou je Euro (€) - přibližně 26,00 Kč. Ve všech letoviscích jsou bankomaty.

DÁLNIČNÍ POPLATKY
Obecně se dá říci, že 100 km dálniční sítě stojí 8 €. V roce 2016 při cestě do Bibione nebo Lignana jste zaplatili - dálniční známku přes Rakousko 280 Kč (10-ti denní), dálniční poplatek v Itálii 12,00 € (trasa z Tarvizia do Latisany) a při cestě na Palmovou riviéru - 280 Kč (Rakousko), dálniční poplatek v Itálii asi 45 € (trasa z Tarvizia do San Benedetta). Kalkulace přes Itálii jsou uvedeny za jeden směr.

PLÁŽE
Ve všech italských letoviscích jsou pláže bezplatné. Platí se pouze za slunečníky a lehátka, zapůjčení však není povinné. Na všech plážích je nabídka vodních sportů.

Ceny plážového servisu pro oblast Bibione
Doporučujeme zakoupit si plážový servis (slunečník, lehátko a plážové křeslo) předem za zvýhodněnou cenu v cestovní kanceláři v českých korunách. Na místě je možné zakoupení plážového servisu za sezónní ceny platné pro daný termín v měně €.
 

 26.05. - 22.06. 2018       990,- Kč
 23.06. - 07.09. 2018    1 490,- Kč
 08.09. - 140.9. 2018       990,- Kč 


Ceny plážového servisu pro oblast Lignano, Caorle a Lido di Jesolo
Vstup na pláže je volný a bezplatný. Plážový servis (slunečník a 2 křesla) je možné si zakoupit přímo na pláži. Ceny se pohybují v rozmezí od 6 do 15 € na den podle sezóny. Vstup na pláž je zdarma, plážový servis není povinný.

Ceny plážového servisu pro oblast Rimini
Vstup na pláže v Rimini je převážně placený. Plážový servis (slunečník a 2 křesla) je možné si zakoupit přímo na pláži. Ceny se pohybují v rozmezí od 8 do 15 € na den podle sezóny. Pokud si klient nechce zakoupiut plážový sevis, je nucen jít na veřejné pláže, které jsou rozmístěny podél pobřeží. 

Ceny plážového servisu pro oblast  San Benedetta
Vstup na pláže je volný a zcela bezplatný. Plážový servis (slunečník a 2 křesla) je možné si zakoupit přímo na pláži. Ceny se pohybují v rozmezí od 12  do 20 € na den podle sezóny. Vstup na pláž je zdarma, plážový servis není povinný.

DELEGÁTI
Po dobu pobytu v Itálii Vám budou ve stanovených dnech a hodinách k dispozici česky mluvící delegáti cestovní kanceláře ANCORA.

Video k destinaci:

+420 583 550 370


Vážení klienti,

děkujeme za Vaši přízeň a důvěru, kterou jste nám věnovali v letošním roce.
Jistě bude s námi souhlasit, že letošní rok byl pro nás všechny mimořádně náročný - museli jsme čelit problémům a situacím, se kterými jsme se za 30 let naší existence dosud nesetkali.
V současné době začínáme pro Vás připravovat nabídku na rok 2021 – budeme doufat,
že se aktuální nepříznivá epidemiologická situace brzy uklidní, že Vás naše nabídka opět osloví
a že si budete moci svoji zaslouženou dovolenou užít již bez jakýchkoliv omezení.

Přejeme Vám vše nejlepší s tím, že budeme doufat,
že nám i nadále zachováte přízeň i v roce 2021.